دنیای شیرین یه عدسک پنج ساله

سلام سلام،

خدائیش شناخت بچه های این دوره و زمونه خیلی سخت شده. اصلا دنیاشون یه جور دیگه ست. سطح فکر و درک و شناختشون از دنیای  اطرافشون، توقعات و خواسته هاشون، حتی نوع نگاهشون به ما به عنوان بزرگترهاشون. یه جورایی هم دوست داشتنی هستن و هم گاهی به شدت آدمو می ترسونن. ترس از این همه تفاوت و اینکه گاهی حتی فکر می کنی نکنه همۀ تربیتی که مدتها دنبالش بودی و براش وقت صرف کردی، به باد رفته باشه.

با وجود همۀ اینها وقتی باران رو در آستانۀ ورود به پنج سالگیش با بچه های هم سن و سالش مقایسه می کنم، می بینم خیلی مودب و آروم و خودکفاست و با وجود علاقه شدیدش به بحث کردن سر هر مطلبی و به چالش کشیدن بزرگترها که خوب گاهی در برخورد با پدر و مادرامون برای ما به نوعی بی ادبی تلقی می شه، بچۀ مستقل و خوش فکر و نسبتا مودبیه. خیلی اوقات سعی می کنم باهاش وارد بحث نشم ولی تا چشم باز می کنم می بینم وسط یه بحث طولانی و بی دلیل گیر افتادم و از اونجایی که منطق فوق العاده قوی ای هم دارن، گاهی منو واقعا از پا در میاره. از حاضر جوابیش نگین که اصلا نه من و نه باباش به گردشم نمی رسیم. آخه تا به هرکی می گم، میگن خوب به هرکدومتون رفته باشه طبیعیه دیگه!!!!!!!

مدتی بود که به خاطر کم کردن زمان کارم و همینطورم برنامه های دیگمون که باعث شده بود زمان بیشتری رو تو خونه بمونم، باران رو هم کمتر به مهد می بردم و این باعث شد که یواش یواش به صرافت منظم تر کردن و هر روز بردنش به مهد بیفتم که خوب الان با مشغول شدن دوبارۀ خودم به کار تمام وقت مقدور شده و و با وجود سختی هاش برای هردومون یه جورایی ازش راضی هستم. موندنش تو خونه هم باعث می شد که توقع داشته باشه من تمام وقتش رو پر کنم و براش همبازی باشم که الان دیگه نه تو حوصلۀ من به عنوان یه آدم بزرگ همیشه مشغول می گنجید و نه برای اون مناسب بود. هم از طرف دیگه وابستگیش رو به من بیشتر می کرد به نوعی که دلش می خواست تمام وقت دوتایی تو خونه ور دل هم بشینیم و خوش بگذرونیم و حتی برای خریدم بیرون نریم. البته از انصاف نگذریم که باران خیلی خوب می تونه خودش رو سرگرم کنه و ساعتها با اسباب بازیاش بخصوص عروسکای باربی و همینطورم لگوهاش خودش رو سرگرم می کنه. هنوزم استاد سناریو دادن و خاله بازی ، فروشگاه بازی، فروشنده بازی، مامان بازی و خلاصه انواع و اقسام سرگرمی های نمایشی با تفکیک کامل جزئیات و تعیین دقیق نقش ها و بازی دادن آدمهای اطرافشه. اینقدر قشنگ سناریو پردازی می کنه که ما واقعا گاهی جا می خوریم این مطالب جدید و جالب و متفاوت رو از کجا جمع کرده و یا اینهمه اطلاعات رو چطوری بدست آورده. بیشتر از همه مادر من برای بازی کردن باهاش همبازی می شه و ساعتها با هم بازی می کنن بدون اینکه بنده خدا مامان حرفی بزنه یا اعتراضی بکنه ولی هربار وقتی من بعدازظهر بهشون می رسم می بینم که واقعا دیگه نفسی برای مامان باقی نگذاشته و به اصطلاح ته انرژیشو درآورده.

گاهی حرفایی میزنه که آدم نمی دونه باید ریسه بره از خنده یا بهتره دعواش کنه. واقعا بچه ها هرچقدرم بزرگ بشن باز اگه دقیق بهشون توجه کنیم، دنیایی پر از تازگی و شیرینی و نگاه جدید رو به اطرافیانشون هدیه می دن. الان که دیگه خیلی هم خوب می تونه تشخیص بده چه حرفی رو کی و چطوری باید بزنه تا دل پدرشو حسابی نرم کنه یا سر بقیه رو همچین قشنگ گول بماله تا به اهدافی که دوست داره برسه. چیزایی که حتی همون موقع که می دونی داره بخاطرشون گولت می زنه، به خاطر سادگی کودکانه شون و زیبایی کم توقع بودنشون از ته دل بهش می خندی و به انجامش رضایت می دی.

خیلی حرف هست که بخوام بزنم و خیلی چیزا هست که می تونم از باران براتون تعریف کنم تا از ته دل بخندین ولی چون فرصتش رو الان واقعا ندارم، میزام برای بار بعدی. اومدم تا چند کلمه ای بنویسم و دنیای زیبای این روزای باران رو قبل از اینکه به گذشته سپرده بشه و از خاطرم بره، کمی هم شده براتون تصویر کنم.

امیدوارم همگی هرجا که هستین و مشغول هر موضوعی، سلامت و شاد و دلتون خوش و زندگیتون پر از آرامش باشه. دفعۀ بعدی که وقت کنم یه پست مخصوص توضیحات مربوط به تغییرات و تازه های زندگیمون می زارم حتما. دوستتون دارم. تا به زودی!

/ 6 نظر / 22 بازدید
www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز از سايت ماديدن کنيد امکان ارائه هاست و دامين به شما براي تبديل وبلاگ خوبتوون به يک سايت مستقل فراهم شده است. در صورتي که وبلاگ شما روزانه بالاي 100 بازديد کننده دارد با ثبت دامين مورد نظرتان در سايت ما از طرف نمايشگاه هاست يک سال هاستينگ رايگان هديه بگيرد خدمات فروش سرور مجازي هم ارائه مي شود www.hostexhibition.com ------------------------------ ارسال ايميل تبليغاتي شما به بيش از 9 ميليون کاربر ايراني تبليغ کالا يا محصول ويا سايت شما در وايبر يا وات س اپ و يا لاين www.cc-ir.com -------------------------------

هندزفري تغير صدا

فروش هندزفري تغيرصدا موبايل دوست داريد برق از سر و دستانتان بپرد؟! تبديل صداي شما به مرد يا زن هنگام صحبت با موبايل کافيست اين هندزفري را به گوشي خود وصل کنيد و صداي خود را تغيير دهيد... [نيشخند][خنده]

نفیس

کجایی آرام جون امیدوارم خوب و خوش باشی و کارا به خوبی پیش بره

ِزرین تاج

آرام جون سلام میبینم که دوباره مشغول کار تمام وقت شدی برات آرزوی موفقیت میکنم

سلوم امیدوارم هر اهنگت بترکونه که همین طور هم هست... به امید البوم جدید ازت ارام جوون Dead boy

خداییش یه چیزی بنویس و ما رو شاد کن